خلبان

شرکت هواپیمایی روسی «پابیدا» که زیر مجموعه ایرفلوت روسیه محسوب می‌شود پس از پایان موفق یکی از پروازهای خود اعلام کرد که برای نخستین بار تمامی خدمه از جمله خلبانان زن بودند.

به گزارش ایران پژواک، پابیدا که از سال ۲۰۱۴ در صنعت هوایی روسیه فعالیت می‌کند هر از گاهی خبرهایی می‌دهد که واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی روسیه در پی دارد.

اوایل سال ۲۰۱۸ نیز این شرکت اعلام کرد که به دنبال اجرای طرحی است که مسافران هواپیما بتوانند به صورت سرپایی هم سوار هواپیما شوند و به مقصد برسند.

در خبر اخیر این شرکت که در شبکه اجتماعی ویکنتاکته (شبکه اجتماعی محبوب روس‌ها) منتشر شد، به پرواز شگفت‌انگیزی اشاره می‌شود که تمامی خدمه آن زن بوده‌اند.

شرکت پابیدا در حساب کاربری خود نوشته است: کنترل کابین پرواز استانبول-مسکو را بانوان توانمند روسی برعهده داشتند و با درخشش تمام انتظارت ما را برآوده کردند.

انتشار این خبر در فضای مجازی روسیه با نظرات متفاوتی همراه بوده است برخی از مخالفان این پرواز را به کشتی تایتانیک تشبیه کردند و برخی دیگر گفته‌اند که اگر مسافران می‌دانستند که تمام خلبانان زن هستند از پرواز منصرف می‌شدند.

برخی دیگر نیز گفته‌اند که باید پیش از خرید بلیت اطلاع رسانی شود که خلبانان هواپیما مرد هستند یا زن؛ تنها در این شرایط است که میل و انگیزه مردم قابل محاسبه است.

عده‌ای نیز از نقطه نظر دیگری به این موضوع نگاه کردند، یکی از کاربران در حساب کاربری شرکت پابیدا نوشته است که کار به جایی رسیده که تمام امور در دست زنان است و فضا برای کارکردن مردان هر روز کمتر می‌شود.

موافقان این اقدام نظر متفاوتی دارند، اگر چه بیشتر آنان را زنان تشکیل می‌دهند اما در این بین هستند مردانی که معتقدند باید شرایط برای همه برابر باشد. برخی دیگر نیز با حمایت از این طرح و تاکید بر نقش بانوان، خواستار تداوم و توسعه این حرکت شدند.

زنان در روسیه همراه با مردان در مشاغل مختلف حضور دارند و در هیچ جا از ارتش گرفته تا اقدامات فنی و خدماتی نمی‌توان حضور آنان را نادیده گرفت، از این رو تعریف کلمه «خانه دار» برای روس ها بسیار دشوار است.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی