روس

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ناوشکن آمریکایی در اقدام نمایشی خود نتوانست بیشتر از ۱۰۰ کیلومتر به آب‌های ملی روسیه نزدیک شود و ناوگان اقیانوس آرام تحرکات این ناو آمریکایی را با دقت زیر نظر دارد.

به گزارش ایران پژواک به نقل از خبرگزاری «تاس»، سرتیپ "ایگور کوناشینکوف" سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه امروز در جمع خبرنگاران اعلام کرد، واقعیت این است که ناو آمریکایی «USS.McCampbell»  نتوانست بیشتر از 100 کیلومتر به آب‌های ملی روسیه نزدیک شود.

 به گفته وی، نظامیان روسی تحرکات این ناوشکن آمریکایی که گویا امروز پنج شنبه بصورت نمایشی به پایگاه استقرار ناوگان اقیانوس آرام روسیه در سواحل پریموریه نزدیک شده، را با دقت زیر نظر دارند.

این مقام نظامی بلندپایه افزود، در حال حاضر خدمه این ناوشکن برای اقدام نمایشی خود در فاصله 400 کیلومتری از آب‌های ملی فدراسیون روسیه و در بخش مرکزی دریای ژاپن قرار دارند. وی یادآور شد، نیروهای ناوگان اقیانوس ارام روسیه در حال اجرای مجموعه تدابیری برای کنترل این اقدام طرف آمریکایی و همچنین سایر کشتی‌های نظامی و هر گونه فعالیت دیگر هوایی یا زمینی در منطقه هستند.

ژنرال کوناشینکوف تاکید کرد، ناوشکن آمریکایی در طول حضور خود در آب‌های بین‌المللی دائما تحت کنترل غیرمستقیم کشتی بزرگ ضدزیردریایی «آدمیرال تریبوتس» متعلق به ناوگان اقیانوس آرام و همچنین هواپیماهای ناوگان دریایی روسیه قرار داشته است.

لازم به یادآوری است که شبکه سی.ان.ان آمریکا در ساعات اولیه صبح امروز به نقل از سخنگوی ناوگان اقیانوس آرام آمریکا، اعلام کرد که ناوشکن «USS.McCampbell»  روز چهارشنبه، 5 دسامبر (14 آذر ماه)  در اقدامی نمایشی به خلیج "پطر کبیر" و سواحل روسیه در آب‌های دریای ژاپن نزدیک شد.

بر اساس این اطلاعات، این اقدام با این هدف مقابله با ادعاهای دریایی روسیه و تاکید بر حقوق و آزادی استفاده قانونی از آب‌های بین المللی صورت گرفت.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی