• ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷
  • کد خبر: 5787
فرشید باقری

فرشید باقری ستاره تیمش مقابل سپیدرود بود.

به گزارش ایران پژواک، شاید هیچ بازیکنی طی سه فصل گذشته به اندازه فرشید باقری، بالا و پایین فوتبال را تجربه نکرده باشد. او که با تعاریف بسیار به استقلال آمد، در همان فصل اول به قدری نامطمئن کار کرد که ابتدا نیمکت نشین شد و بعد هم تا آستانه درهای خروجی باشگاه رفت اما در نهایت با اعتماد علیرضا منصوریان و در ادامه هم وینفرد شفر، همچنان در استقلال حضور دارد.

باقری که یک زمان مغضوب هواداران استقلال بود، در برد پرگل استقلال مقابل سپیدرود رشت، نقش اول این موفقیت را ایفا کرد. باقری دو گل زیبا زد و یک پاس گل هم داد تا نشان دهد که دیگر نمی توان او را در استقلال نادیده گرفت.

باقری هم که هفته گذشته گل اول تیمش مقابل صنعت نفت آبادان را به ثمر رسانده بود، باز هم نقشی کلیدی در حملات تیمش داشت و نشان داد که چارچوب دروازه را هم خوب می شناسد.

رمز موفقیت؛ رهایی

فرشید باقری تا پیش از این به دلیل حضور امید ابراهیمی در تیم، امکان شرکت در حملات را نداشت و بیشتر به عنوان یک هافبک دفاعی نزدیک به مدافعین بازی می کرد اما با جدایی امید ابراهیمی و پیوستن علی کریمی به تیم، وظیفه پیشین باقری به شماره 6 جدید سپرده شد و فرشید آزاد تر از همیشه به اسماعیلی و طارق و سایر عناصر هجومی تیم نزدیک شد.

شاید در اوایل فرشید باقری نتوانست که انتظارات را در پست جدیدش برآورده کند اما در نهایت در دو بازی اخیر استقلال، با دوندگی بی امان و توپ گیری های خود و بعد از آن هم اضافه شدن به موقعیت های هجومی، نشان داد که در حمله بازیکن بسیار توانمند و با استعدادی است.

باقری که از لحاظ سرزنی همیشه بازیکن موفقی بوده، دیروز هم نشان داد که هم مهارت شوتزنی بالایی دارد و هم اینکه می تواند با حمل توپ و در نهایت پاس هایی کلیدی، هم تیمی هایش را در موقعیت گلزنی قرار دهد.

نکته دیگری هم که نباید از آن غافل شد، توجه بالای مربیان استقلال به مسائل روحی-روانی پیرامون فرشید بود. باقری که در ابتدای این فصل پدرش را از دست داد، تا چند هفته تحت تاثیر این واقعه تلخ از روزهای خوبش فاصله داشت اما با تلاش بالای کادرفنی آبی ها و اعتماد به نفسی که به این بازیکن بخشیدند، کاری کردند که شماره 14 آبی ها ستاره این تیم لقب بگیرد.

شفر در مصاحبه بعد از بازی خود از بیژن طاهری تشکر کرد. مربی ای که به صورت ویژه و اختصاصی با این هافبک کار می کند و نتیجه اش را هم همه دیدند. خود شفر هم که در بازی قبلی مقابل نفت آبادان، روی ساق بند فرشید کلمه GOAL را نوشته بود، بی تردید مهم ترین نقش را در بازسازی روحی این بازیکن داشت. بازیکنی که حالا با لقب F14 محبوب هواداران استقلال شده.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی