پاتوسی

بازیکن اهل آفریقای جنوبی باشگاه استقلال به احتمال زیاد در بازی بعدی آبی پوشان در لیگ برتر قادر به حضور خواهد بود.

به گزارش ایران پژواک، این تصمیم جدید پس از صحبت های روز گذشته مبنی بر منع این بازیکن در ترکیب استقلال در لیگ برتر است اما امروز فریبرز محمود زاده مدیر نقل و انتقالات سازمان لیگ اعلام کرده با دریافت استعلام از فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی این بازیکن شرایط احراز حضور در لیگ برتر فوتبال ایران را کسب می کند.

همانطور که انتظار می رفت این مساله با توجه به هزینه ای که باشگاه استقلال صرف خرید این بازیکن کرده حل می شد و راه حل مدنظر سازمان لیگ ملاک قراردادن دو فصل گذشته فوتبال آفریقای جنوبی است.

محمود زاده در این باره گفت: استقلال قراردادی با این بازیکن منعقد کرده که با توجه به سیر مراحل اداری پرونده بازیکن مذکور و مطالب منتشر شده در رسانه ها در مورد این بازیکن باید نظر صریح و کارشناسی سازمان لیگ در این خصوص را به این ترتیب بیان کنم که فدراسیون فوتبال در تاریخ مشخص استعلام رسمی از فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی مبنی بر سوابق بازی های ملی این بازیکن گرفت که فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی در پاسخ به این استعلام اعلام کرد پاتوسی در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۷ در تیم ملی فوتبال این کشور بازی نکرده است.

وی افزود: نکته مهمی که در پرونده این بازیکن به آن توجه نشده بود این است که هر فصل فوتبالی در کشور ما در ۲ سال میلادی تداخل دارد و استعلام مربوط به ۲ فصل  گذشته ملاک عمل و تصمیم گیری است که مبنای محاسبه از ابتدای فصل لحاظ می شود نه از زمان ارسال درخواست.

او در توضیح تصمیم جدید سازمان لیگ می گوید: هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران نیز از سال ۲۰۱۸ میلادی آغاز شده به همین دلیل نیز سازمان لیگ فوتبال ایران در مکاتبه‌ای با دبیر کل محترم فدراسیون فوتبال درخواست کرد که سوابق ملی پاتوسی در تیم ملی آفریقای جنوبی در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ نیز از فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی استعلام شود.

محمودزاده با اشاره به نامه جدید دبیر کل فدراسیون فوتبال عنوان کرد: امروز شنبه ۲۷ بهمن ۹۷ دبیرکل فدراسیون فوتبال در نامه ای به سازمان لیگ اعلام کرد که طبق اعلام فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی پاتوسی در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ چهار بازی برای تیم ملی این کشور حضور داشته که در دو مسابقه نیز  به میدان رفته است. بنابراین روابط بین الملل فدراسیون فوتبال می تواند نسبت به درخواست ITC پاتوسی از فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی اقدام کند و در صورت رعایت تمامی موارد مقررات نقل و انتقالات پاتوسی منعی برای همراهی استقلال تهران در لیگ برتر ندارد. ضمن اینکه باشگاه بلژیکی در مکاتبه رسمی با باشگاه استقلال تهران و فدراسیون فوتبال اعلام کرده پاتوسی حداقل ۱۰ بازی برای این تیم در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ انجام داده است.

به این ترتیب پاتوسی با گذراندن مراحل اداری و دریافت آی تی سی می تواند مجوز حضور در لیگ برتر فوتبال ایران را دریافت کرده و چه بسا برای استقلال در بازی با پارس جم به میدان برود.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی