• ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۴
  • کد خبر: 7959
پرسپولیس

پرسپولیس با یک بازی بیشتر نسبت به سپاهان همچنان در صدر جدول لیگ قرار دارد با این‌حال صدرنشینی این تیم به شدت از سوی ۴ تیم دیگر تعقیب می‌شود.

به گزارش ایران پژواک، پرسپولیس ۹ بازی دیگر در لیگ دارد که ۹ فینال برای شاگردان برانکو است و هر امتیازی که در این ۹ بازی از دست بدهند شاید به قیمت از دست رفتن قهرمانی آن‌ها تمام شود. 

۳ جدال کلیدی 
در این ۹ بازی پرسپولیس ۳ مصاف بسیار حساس و کلیدی دارد که در ۲ تای آن‌ها میزبان است؛ تقابل با تیم‌های دوم، سوم و چهارم جدول. پرسپولیس میزبان استقلال تهران و سپاهان اصفهان است و در تبریز هم با تراکتورسازی روبه‌رو می‌شود که ۳ امتیاز این بازی‌ها نقش مهمی در قهرمانی پرسپولیس دارد. اگر برانکو و تیمش ۹ امتیاز این ۳ بازی را بگیرند، به احتمال زیاد قهرمان خواهند شد.

۵ بازی خارج از خانه
پرسپولیس از این ۹ بازی ۴ بازی را در خانه و ۵ بازی را بیرون از خانه خواهد بود. مصاف با استقلال تهران، سایپا، سپاهان و ماشین‌سازی تبریز در تهران خواهد بود و در خانه سپیدرود رشت، پیکان، ذوب‌آهن اصفهان، تراکتورسازی تبریز و پارس جنوبی جم به میدان می‌رود. سرخ‌ها برای قهرمانی باید ۴ بازی خانگی خود را برده و از ۵ بازی بیرون از خانه کمتر از ۱۰ امتیاز نگیرند.

۱۹ امتیاز در بازی‌های رفت
پرسپولیس در تقابل با حریفانی که در ۹ بازی آینده پیش رو دارد، در بازی رفت با این تیم‌ها ۱۹ امتیاز گرفته است. پرسپولیس در دور رفت سپیدرود، پیکان، ذوب‌آهن، ماشین‌سازی و پارس جنوبی را شکست داد، مقابل استقلال تهران، سایپا، سپاهان و تراکتورسازی تن به تساوی داد و در هیچ‌کدام از این دیدارها شکست نخورد.

با ۶۱ امتیاز قهرمان می‌شوند 
پرسپولیس هم‌اکنون با ۴۲ امتیاز صدرنشین است و اگر مثل دور رفت از ۹ بازی باقی‌مانده ۱۹ امتیاز بگیرد، ۶۱ امتیازی خواهد شد. در دو فصل اخیر که پرسپولیس به قهرمانی رسید، این تیم در لیگ شانزدهم ۶۶ و در لیگ هفدهم ۶۴ امتیاز کسب کرد، با این توضیح مهم که فاصله آن‌ها با تیم دوم زیاد بود و در لیگ شانزدهم استقلال با ۵۷ امتیاز دوم و در لیگ هفدهم ذوب‌آهن با ۵۵ امتیاز دوم شد. در لیگ پانزدهم استقلال خوزستان با ۵۷ امتیاز و هم‌امتیاز با پرسپولیس به دلیل تفاضل گل بهتر قهرمان شد. بدین ترتیب حالا که رقابت در بالای جدول بسیار فشرده است، پرسپولیس می‌تواند با ۶۱ امتیاز قهرمان شود. این تعداد امتیاز از تیم دوم دو دوره اخیر بیشتر خواهد بود و تنها از اقتدار قهرمانی سرخ‌ها کم می‌کند. آیا پرسپولیس در مسیر دشواری که پیش رو دارد، می‌تواند برای سومین بار قهرمان شود؟

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی