نفت

طبق جدیدترین قراردادی که در اوایل همین هفته بسته شد، آرامکو به مدت ۲۰ سال روزانه ۱۵۰ هزار بشکه نفت خام به شرکت هیوندای اویل بنک کره جنوبی می فروشد.

به گزارش ایران پژواک، شرکت هیوندای اویل بنک کره جنوبی اعلام کرد قراردادهای عرضه بلندمدت نفت خام با آرامکوی عربستان، سهامدار جدید خود و بخش تجارت آن بسته است.

شرکت آرامکوی عربستان در آوریل، ۱۷ درصد سهام عملیات های پالایش نفت هیوندای اویل بنک را با ارزش ۱.۲۴ میلیارد دلار خرید. این قرارداد همچنین شامل گزینه ای برای خرید ۲.۹ درصد سهام اضافی این پالایشگاه می شود.

طبق جدیدترین قراردادهایی که در اوایل همین هفته بسته شد، آرامکو به مدت ۲۰ سال روزانه ۱۵۰ هزار بشکه نفت خام به این پالایشگاه کره ای میفروشد.

این پالایشگاه همچنین قراردادی برای خرید ۱۰۰ هزار بشکه نفت غیر سعودی بسته است. هر دوی این قراردادها از ژانویه ۲۰۲۰ تا دسامبر ۲۰۳۹ اجرایی می‌شوند.

این قراردادها یعنی آرامکو حدود ۳۸ درصد نیاز نفتی هیوندای اویل بنک را تامین می کند و عربستان یک مشتری طولانی مدت برای نفت خام خود یافته است.

آرامکوی عربستان به دنبال سرمایه های پالایشگاهی و پتروشیمی در آسیا است چون می خواهد تجارت نفت خود را گسترش دهد و به دور از تولید صرف نفت و گاز، متنوع کند.

هیوندای اویل بنک در حال حاضر یک قرارداد کوتاه مدت برای خرید ۵۰ هزار بشکه در روز نفت عربستان دارد.

هیوندای اویل بنک کوچکترین پالایشگاه کره جنوبی از نظر ظرفیت است که روزانه ۶۵۰ هزار بشکه نفت را در شهر داستن در جنوب غربی کره پالایش می کند و هدفش گسترش تجارت پتروشیمی است.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی