• ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۹
  • کد خبر: 14029
بورس

شاخص کل در بازار بورس امروز (سه‌شنبه) ۱۴۷۸۸ واحد افزایش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۵۱۸۵۱۳ واحد رسید.

به گزارش ایران پژواک، براساس معاملات امروز بیش از هشت میلیارد و ۱۶۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۲ هزار و ۹۱۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با چهار هزار و ۷۱۰  واحد افزایش به ۱۷۰ هزار و ۹۴۴ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با سه هزار و ۱۳۶ واحد رشد به ۱۱۳ هزار و ۸۰۳ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۱۸ هزار و ۸۶۵ واحد افزایش به رقم ۶۴۴ هزار و ۹۲۲ واحد رسید، شاخص بازار اول ۹ هزار و ۷۵۴ واحد و شاخص بازار دوم ۳۴ هزار و ۴۶۶ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با سه هزار و ۴۳۴ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۹۶معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۵۳۸ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۴۷۴ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۴۴۳ واحد و بانک ملت (وبملت) با ۴۳۰ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل  پتروشیمی پارس (پارس) با ۳۶۳ واحد، سرمایه گذاری غدیر [(وغدیر) با ۱۳۲ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۹۵ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۶۷ واحد، پتروشیمی جم (جم) با ۵۰ واحد و پتروشیمی خارک (شخارک) با ۳۵ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، سایپا، بانک تجارت، ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران و پالایش نفت تهران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۶۲۳ میلیون و ۷۲۹ هزار برگه سهم به ارزش پنج هزار و ۵۳۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از  ۱۳۹ واحد رشد داشت و بر روی کانال ۶ هزار و ۶۹۱  واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۶۲۰ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۲۶ هزار و ۳۴۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

بیشترین تاثیر مثبت را در بین تمامی نمادها، نماد س. توسعه و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پتروشیمی مارون (مارون)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، فرابورس ایران (فرابورس)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس) و سنگ آهن گهرزمین (کگهر) بر شاخص این بازار داشتند.

نماد جنرال مکانیک (رنیک)، بیمه کوثر (کوثر)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا)، سرمایه گذاری مس سرچشمه (سرچشمه) و نفت پاسارگاد (شپاس) هم مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

پربازدیدها

آخرین اخبار