کرونا

سال گذشته مقاله‌ای با عنوان "کرونا ویروس خفاش در چین" توسط ۴ دانشمند چینی به رشته تحریر درآمده است؛ در این مقاله ذکر شده که ویروسی جدید در چین در حال پیدایش است که انتقال دهنده آن ویروس خفاش است.

به گزارش ایران پژواک، ۲ مارس سال گذشته (۲۰۱۹) مقاله‌ای با عنوان "کرونا ویروس خفاش در چین" توسط ۴ دانشمند چینی به رشته تحریر درآمده است؛ در این مقاله ذکر شده که ویروسی جدید در چین در حال پیدایش است که انتقال دهنده آن ویروس خفاش است.

آنها با مطالعه بر روی سوابق بیماری کرونا در جهان در سالهای ۲۰۰۳ و ۲۰۱۲ دریافتند که ویروس کرونا جدید به زودی در کشور چین شایع شده و به جهان منتقل می شود.

آنها در این مقاله سعی کردند تا اثرات، نحوه شیوع و گستردگی این بیماری را توضیح بدهند.

چکیده مقاله مربوط به شرح زیر است:

«طی دو دهه گذشته، سه مدل ویروس کرونا با مقیاس بزرگ در جهان شایع شده است؛ سندروم شدید حاد تنفسی (SARS)، سندروم تنفسی خاورمیانه (MERS) و سندروم اسهال حاد خوکی (SADS) سه بیماری مهلک در جهان بودند که شیوع پیدا کرده بودند. SARS و MERS به ترتیب در سال ۲۰۰۳ و ۲۰۱۲ ظهور کردند و با همه‌گیری باعث کشته شد هزاران انسان در جهان شدند؛ اکنون دو نفر در کشور چین به بیماری تنفسی شدیدی مانند دو بیماری مذکور مبتلا شده‌اند که مبداء آن خفاش است؛ این نشان دهنده شیوع بیماری جدیدی در کشور چین است؛ بنابراین، بررسی کورونا ویروس‌های خفاش به یک موضوع فوری برای تشخیص علائم اولیه تبدیل می‌شود که به نوبه خود تأثیر چنین شیوع هایی آینده چین را تحت تاثیر قرار می‌دهد. هدف از این بررسی، جمع بندی دانش فعلی درباره این ویروس جدید، میزبانان آن، توزیع جغرافیایی و در نهایت پیش بینی پتانسیل انتقال‌گونه‌ی آن است.»

انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی