مسکن

از اواخر اردیبهشت ۹۹ قیمت مسکن در پایتخت روند صعودی یافت و روز به روز بر قیمت‌ها افزوده شد که به منظور جلوگیری از روند افزایش قیمت‌ها مقرر شد تا سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف نرخ درج نکنند.

به گزارش ایران پژواک، به گواه فعالان بازار مسکن این راهکار هیچ تاثیری در کاهش قیمت‌ها نداشت و در مقابل هر ماه تقریبا ۱۰درصد بر قیمت‌های تعیین شده از سوی مالکان افزوده شد.

بررسی های میدانی نشان می‌دهد که اکنون یک آپارتمان ۲۵ ساله دارای پارکینگ و انباری در نارمک متری ۲۳ تا ۲۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.در نارمک جنوبی، خیابان گلدار یک واحد ۷۴متری با که قدمتی ۵ ساله دارد بدون پارکینگ و در طبقه چهارم با نرخ یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

آپارتمان ساخت سال ۱۳۸۶ در متراژ ۸۰متر در مجتمعی ۲۰واحدی واقع در خیابان پدرثانی با قیمت ۲میلیارد و ۳۵۰میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است.

یک واحد ۷۵متری ۴ ساله در خیابان گلشن‌دوست نیز ۲میلیارد و ۱۱۰میلیون تومان به فروش می‌رسد.ادامه بررسی‌های میدانی نشان داد که هفته گذشته یک واحد ۷۸متری در نارمک جنوبی واقع در مجتمع ۱۶واحدی نیز به قیمت یک میلیارد و ۶۸۰ میلیون تومان به فروش رسیده است.

یک واحد آپارتمان ۶۲متری واقع در خیابان سامان در طبقه چهارم و بدون پارکینگ به نرخ یک میلیارد و ۷۵۰میلیون تومان نرخ‌گذاری شده است.

همچنین یک آپارتمان ۱۰ ساله به متراژ ۷۰متر در اطراف میدان نبوت( هفت حوض) متری ۴۰میلیون تومان قیمت‌گذاری شده که در نهایت باید ۲میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان برای خرید آن پرداخت.

یک خانه کلنگی با ۵۱ متر زمین و بر ۵متر و دارای ۸۰متر بنای دوبلکس در نارمک جنوبی به قیمت ۲میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان به فروش گذاشته شده است.در محدوده میدان تسلیحات نیز واحد ۶۵متری بدون آسانسور و دارای پارکینگ با قدمت ۱۵سال؛‌یک میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان آگهی شده است.

همچنین در خیابان وحیدیه واحد ۷۱متری با قدمت ساخت ۵ساله یک میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

بررسی ها نشان می دهد که در خیابان بخت آزاد( ارباب مهدی نظام آباد) واحدهای ۸۲ و ۹۰متری نوساز بین ۲۲ تا ۲۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

در خیابان مدنی و خیابان خطیبی‌نژاد یک واحد ۷۳متری نوساز نیز متری ۲۲میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و خیابان سبلان شمالی و نزدیکی میدان سبلان یک واحد ۷۲متری ۸ساله نیز یک میلیارد و ۷۵۰میلیون تومان آگهی شده است.

در خیابان کرمان نیز واحد ۷۰متری نوساز ۲میلیارد تومان آگهی شده است.در محدوده بوستان فدک هم برای خرید یک واحد ۶۵متری یک خوابه و ۱۵ساله باید یک میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان بپردازید.در محدوده بزرگراه شهید سلیمانی( رسالت) نرسیده به خیابان کرمان برای یک واحد ۷۰متری ۱۰ساله واقع در طبقه چهارم و بدون آسانسور قیمت نقدی یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون تومان تعیین شده است.

در محدوده دردشت هم به ندرت می توان واحدهای ۲خوابه و دارای امکانات یافت که قیمت مناسبی داشته باشند به طوری که ارزان‌ترین واحد با متراژ ۶۶متر در طبقه همکف و بدون پارکینگ سندی با ۱۵سال قدمت، یک میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

وضعیت قیمت‌ها در سایر مناطق تهران نیز به همین منوال است و اگر کمتر از میلیارد تومان داشته باشید برای خرید خانه در یک محله آرام و بدون ترافیک به حتم با مشکلات جدی مواجه خواهید شد.این قیمت‌ها نشان می‌دهند که نرخ وام و تسهیلات خرید مسکن در تهران تبدیل به یک شوخی شده که حتی نمیتواند هزینه خرید متر خانه را پوشش دهد بنابراین به نظر می‌رسد دولت هرچه سریعتر باید راهکارهای فوری برای کنترل این شرایط اتحاذ کند. 

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی