• ۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۳
  • کد خبر: 19193
آووکادو

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد مصرف روزانه یک آووکادو می تواند به بهبود سلامت روده کمک کند.

به گزارش ایران پژواک، آووکادو میوه‌ای سرشار از فیبر غذایی و چربی‌های اشباع نشده است.

«شارون تامسون» سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایلینوی آمریکا، در این باره می‌گوید: ما می‌دانیم که خوردن آووکادو به ایجاد حس سیری کمک می‌کند و غلظت کلسترول خون را کاهش می‌دهد اما نمی‌دانستیم که بر میکروب‌های روده و متابولیت های ناشی از میکروب‌ها تأثیر می‌گذارد.

محققان دریافتند افرادی که روزانه آووکادو مصرف می‌کردند دارای فراوانی بیشتر میکروب‌های روده بودند که موجب تجزیه فیبر شده و متابولیت های را در حمایت از سلامتی روده‌ها تولید می‌کند. همچنین این گروه از افراد دارای تنوع میکروبی بیشتری در روده‌های شأن بودند.

تامسون در ادامه می‌افزاید: متابولیت های میکروبی ترکیباتی هستند که میکروب‌های تأثیرگذار بر سلامت را تولید می‌کنند. مصرف آووکادو باعث کاهش اسیدهای صفراوی و افزایش اسیدهای چرب زنجیره کوتاه می‌شود. این تغییرات با نتایج مفید برای سلامتی همراه هستند.

در این مطالعه ۱۶۳ فرد بزرگسال در رده سنی ۲۵ تا ۴۵ سال که دارای اضافه وزن یا چاقی بودند مورد بررسی قرار گرفتند. یک گروه از شرکت کنندگان وعده غذایی همراه با آووکادو و گروه کنترل همان وعد غذایی بدون آووکادو دریافت می‌کردند. در طول ۱۲ هفته مطالعه، نمونه خون، ادرار و مدفوع شرکت کنندگان جمع آوری شد.

آووکادو سرشار از چربی است. با این حال محققان دریافتند با اینکه گروه آووکادو از گروه کنترل کالری بیشتری مصرف می‌کردند، اما مقدار کمی چربی از طریق مدفوع دفع می‌شود.

به گفته محققان، دفع بیشتر چربی به این معنی است که شرکت کنندگان انرژی کمتری از غذاهایی که می‌خورند جذب می‌کنند. این احتمالاً به دلیل کاهش اسیدهای صفراوی بوده است، مولکول‌هایی که سیستم گوارش ترشح می‌کند و به ما امکان جذب چربی را می‌دهد.

انواع مختلف چربی‌ها، تأثیرات متفاوتی بر میکروبیوم ها دارند. چربی‌های موجود در آووکادو اشباع نشده بوده که برای سلامت قلب مفید هستند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی