دیدار معاون اول رئیس جمهور

معاون اول رئیس جمهور روابط ایران و ویتنام را صمیمانه و نزدیک توصیف کرد و با تاکید بر ضرورت توسعه همکاریهای اقتصادی فیمابین گفت: گسترش مناسبات تجاری میان دو کشور می تواند به تعمیق و پایداری مستمر روابط سیاسی تهران – هانوی منجر شود.

به گزارش ایران پزواک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت،‌ محمد مخبر در دیدار «تو لام» وزیر امنیت عمومی ویتنام، ضمن قدردانی از مواضع و حمایت های این کشور از جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی، به سالگرد روابط ۵۰ ساله دو کشور اشاره و اظهار امیدواری کرد سفر وزیر امنیت عمومی ویتنام به ایران، نتایج ملموس و مفیدی برای دو کشور به همراه داشته باشد.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به زمینه های متعدد همکاری میان ایران و ویتنام، اظهار داشت: تهران و هانوی می‌توانند با ارتقاء سطح همکاریهای فیمابین، ضمن جبران کاهش مبادلات تجاری ناشی از شیوع کرونا، جهش مناسبی در مناسبات اقتصادی و حجم مبادلات تجاری خود ایجاد کنند.

وی بر اهمیت توسعه همکاریهای بانکی به عنوان عاملی مهم در تقویت مناسبات تجاری میان دو کشور تاکید کرد و افزود: توسعه همکاریهای بانکی و همچنین استفاده از پول ملی دو کشور در مراودات تجاری می تواند زمینه تسهیل همکاریهای اقتصادی فیمابین را فراهم کند.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه باید بسترهای لازم برای فعال شدن بخش خصوصی دو کشور مهیا شود، خاطرنشان کرد: تسهیل صدور روادید و برقراری پرواز مستقیم میان دو کشور از ضرورت ها وپیش‌نیازهای مهم برای توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی فیمابین است.

وزیر امنیت عمومی ویتنام نیز در این دیدار ضمن گرامیداشت پنجاهمین سالگرد روابط فی مابین گفت: دو کشور طی این سالها روابط و همکاریهای خوبی داشته اند و هانوی به دنبال تعمیق و گسترش روابط با تهران است.
«تو لام» ضمن تشکر از مواضع و نقش سازنده کشورمان در برقراری صلح و امنیت در خاورمیانه و در سطح منطقه، از حمایت های جمهوری اسلامی ایران برای عضویت غیردائم ویتنام در شورای امنیت سازمان ملل و کمیسیون حقوق بشر قدردانی کرد.

وی با تاکید بر استمرار و تقویت روزافزون روابط دو کشور در تمامی زمینه ها و حمایت از یکدیگر در محافل بین المللی، تصریح کرد: ویتنام در موضوعات مرتبط از جمهوری اسلامی ایران حمایت می کند و به دنبال ارتقاء سطح همکاریهای اقتصادی و افزایش حجم مبادلات تجاری با ایران است.

وزیر امنیت عمومی ویتنام همچنین با اشاره به دیدارها و مذاکرات خود در تهران اظهار امیدواری کرد توافقات صورت گرفته در این سفر با نتایج و دستاوردهای خوبی برای دو کشور همراه باشد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی