صادق ورمزیار

مدافع پیشین استقلال ضمن ابراز تأسف از مشکلات آبی‌پوشان و با انتقاد از شرایط کنونی گفت که در حال حاضر تیمی به نام استقلال وجود ندارد.

به گزارش ایران‌پژواک، صادق ورمزیار درباره فرا رسیدن سی‌ودومین قهرمانی آخر تیم فوتبال استقلال در آسیا، جدایی نفراتی مثل احمدرضا عابدزاده، وضعیت فعلی استقلال و ... صحبت‌هایی را مطرح کرد که در زیر می‌خوانید:

از قهرمانی دوم استقلال در آسیا نقل‌ قول‌های زیادی شده، خاطره‌ای دارید که نگفته باشید؟

بیشتر اتفاقات و خاطرات گفته شده ولی به یاد دارم مرحوم منصور پورحیدری به ما می‌گفت چون 16 سال از اولین قهرمانی استقلال در آسیا گذشته، باید دوباره تلاش و این قهرمانی را تکرار کنید و جام را به ایران بیاورید. هنوز الهلال عربستان پرافتخارترین تیم آسیا نشده بود که ما قهرمان شدیم و این عنوان را بدست آوردیم.

نسلی که در استقلال بازی می‌کردند، در این تیم تکرار شد؟

فکر نکنم. قرار بود برای بازی در تیم فوتسال به آمریکا بروم و قرارداد خوبی هم بسته شد ولی برای اینکه با استقلال قهرمانی در استقلال را به دست بیاوریم قید بازی در آمریکا را زدم و قرارداد را فسخ کردم. فوتسال هم بازی می‌کردم و قرارداد خوبی بسته بودم ولی به خاطر قهرمانی استقلال حضورم در آمریکا منتفی شد. بابت کسب این افتخار برای باشگاه استقلال از جیب‌مان برای هتل و اضافه بار از جیب‌مان هزینه کردیم. اینها را برای بازیکنان و مدیران استقلال می‌گوییم که امروز حضور دارند. پس از بازگشت به ایران دوستان زحمت کشیدند و از طرف وزیر مخابرات یک خط تلفن منزل به عنوان هدیه به ما دادند. امروز اما می‌بینیم خیلی از بازیکنان آپشن‌های زیادی در قراردادشان می‌گذارند، از جمله بابت قهرمانی جام حذفی و لیگ، گل زده یا گل خورده کمتر! بازیکنان باید بدانند برای ستاره دوم قهرمانی که روی پیراهن‌شان زده شده، خیلی زحمت‌ها کشیده و حتی از جیب هزینه شده است.

اگر در این دوره فوتبالیست بودید، قراردادتان چقدر بود؟

هیچ کدام از آن بازیکنان قابل قیاس با امروز نیستند. به غیر از من، سایر بازیکنانی که آن دوره قهرمان آسیا شدند اگر امروز بودند بالای 100 تا 150 میلیارد تومان قراردادشان بود. امثال شاهرخ بیانی، مجید نامجومطلق، احمدرضا عابدزاده، امیر قلعه‌نویی، عبدالعلی چنگیز، عباس سرخاب، رضا حسن‌زاده، امیر هاشمی‌مقدم و ... نسلی بودند که دیگر نمی‌توانیم مثل آنها پیدا کنیم. بازیکنان امروزی بد نیستند ولی باید برای نام استقلال و موفقیت آن تمرکز زیادی داشته باشند. بازی خیلی از نسل فعلی را می‌پسندم اما باید به فکر بالا بردن جایگاه استقلال باشند و نگذارند پسرفت ایجاد شود.

وقتی شنیدید استقلال از آسیا حذف شده، به چه چیزی فکر می‌کردید؟

دلیل حذف استقلال به عدم کفایت مدیران ما بازمی‌گردد. این تیم می‌توانست در آسیا نتایج خوبی بگیرد ولی بی‌کفایتی مدیران اجازه نداد تیم دو ستاره به آسیا برود.

زمانی که با استقلال قهرمان شدید، تصور می‌کردید امثال عابدزاده سر از پرسپولیس در بیاورند؟

واقعاً نه. احمدرضا پسر دوست داشتنی است. او یک استقلالی به تمام معنا بود. خدا پدر همسرش را بیامرزد که او هم استقلالی بود. شک نکنید احمدرضا استقلالی واقعی بود ولی مصدومیت و پس از آن کمکی که امیر عابدینی، مدیرعامل وقت پرسپولیس به او کرد، باعث شد عابدزاده نمک‌گیر شود و به پرسپولیس برود.

وضعیت فعلی استقلال را چطور می‌بینید؟

مگر استقلالی وجود دارد که وضعیتی داشته باشد؟ متأسفم که این تیم چنین حال و روزی دارد. چند روز پیش گفتم که باید به فکر مردم باشند، مردمی که عاشق استقلال هستند و دلخوشی‌شان این تیم است. شاید یکسری از خریدها اصلاً برای استقلال جواب ندهد که این همه برای جذب آنها ذوق می‌کنند ولی حداقل تماشاگر می‌داند که برای این تیم قدمی برداشته شده است، نه اینکه در یک فصل سه مدیرعامل عوض کند. سال گذشته تغییرات مدیریتی، بسته شدن حساب باشگاه، نحوه یارگیری و ... دست و بال استقلال را بسته و حال و روزش خوب نیست. امیدوارم نگاه خوبی به استقلال داشته باشند و حال تیم را خوب کنند. وقتی حال تیم خوب باشد حال تماشاگر هم خوب است.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی