بایدن

برخی از قانونگذاران دموکرات از «چاک شومر» رئیس اکثریت مجلس سنا و «حکیم جفریز» رهبر اقلیت مجلس نمایندگان آمریکا خواسته‌اند تا به‌طور محرمانه از «جو بایدن» بخواهند از رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ کناره‌گیری کند.

به گزارش ایران‌پژواک، پنجشنبه شب اولین مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا با حضور «جو بایدن» و «دونالد ترامپ» برگزار شد اما عملکرد ضعیف رئیس‌جمهور بایدن، لکنت‌ها و قدرت تکلم ضعیف او موجب شد تا رسانه‌ها، سیاستمداران و حتی دموکرات‌های نزدیک به این رئیس‌جمهور واکنش‌هایی را نشان دهند. هم‌چنین، طبق نظرسنجی سی‌ان‌ان که فورا پس از اتمام مناظره انجام شد، ۶۷ درصد از بینندگان این برنامه فکر می‌کنند که ترامپ از این مناظره ۹۰ دقیقه‌ای پیروز و سربلند خارج شده است.

پایگاه خبری آکسیوس گزارش کرد برخی از قانونگذاران دموکرات از چاک شومر، رئیس اکثریت مجلس سنا و حکیم جفریز، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان آمریکا می‌خواهند تا به‌طور محرمانه از جو بایدن، رئیس‌جمهور این کشور درخواست کنند تا از انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ کناره‌گیری کند.

این قانونگذاران معتقدند که اگر جو بایدن در انتخابات شکست بخورد، شانس دموکرات‌ها برای حفظ مجلس سنا و بازگرداندن اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا از بین خواهد رفت.

فشار سنگین دموکرات‌ها برای کناره‌گیری بایدن از کارزار انتخابات
مناظره ترامپ و بایدن

چندین نفر از دموکرات‌ها از انکار بایدن ۸۱ ساله درخصوص مناظره بدی که داشته، خشمیگن شده‌اند و این مسئله، خشم‌ آن‌ها را نسبت به عمکلرد ضعیف رئیس‌جمهور دوچندان کرده است. افزون بر این، برخی از دموکرات‌ها معتقدند که کاخ سفید می‌خواهد از بایدن در برابر افرادی که خواستار کناره‌گیری او هستند، محافظت کند.

یکی از دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید: «نمی‌دانم چه کسی تصمیمات را می‌گیرد! واقعا این چه کاری است که بایدن با رهبری کنگره در تماس نیست؟ اکنون همه می‌دانند که او ممکن است برای کسب اکثریت ما هزینه‌هایی به بار بیاورد.»

قانونگذاران هم‌چنین روایت‌هایی را از زوال عقل جو بایدن به‌اشتراک می‌گذارند.

«نانسی پلوسی» رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به عملکرد ضعیف «جو بایدن» در اولین مناظره انتخاباتی ۲۰۲۴ گفت مطرح نمودن سوالاتی درباره سلامت روان بایدن امری «مشروع» است.

هم‌چنین یکی از مقامات کاخ سفید به آکسیوس گفته است: «تعدادی از دستیاران بایدن در حال طرح پرسش‌هایی درباره سلامتی روانی او هستند. آن‌ها نسبت به آنچه می‌بینند، عصبانی هستند.»

فشار سنگین دموکرات‌ها برای کناره‌گیری بایدن از کارزار انتخابات
شومر در کنگره

به نوشته پایگاه خبری آکسیوس، دموکرات‌هایی که زمانی ترامپ و حامیانش را «احمق و دیوانه» می‌خواندند، اکنون خودشان نظر مشابهی را درباره جو بایدن دارند و از افرادی که از این پیرمرد ۸۱ ساله دفاع می‌کنند، به‌ستوه آمده‌اند.

همزمان با افزایش نارضایتی از عملکرد بایدن حتی در میان دموکرات‌ها، برخی از اعضای این حزب، ستاد انتخاباتی بایدن، «کامالا هریس» معاون رئیس‌جمهور را به دلیل یادداشتی که منتقدان دموکرات را «افرادی که عادت به شب‌ ادراری دارند» خواند، به باد انتقاد گرفت.

یک دموکرات از مجلس نمایندگان آمریکا گفت: «به من می‌گویند شب‌ادراری داری! بهتر از این نمی‌شود!»

یک قانونگذار دموکرات دیگر به آکسیوس می‌گوید: «حتی اگر بایدن در انتخابات بماند، دست‌کم باید تغییر قاطعی از خود نشان داده و مشاوران ستادش را تغییر دهد اما این مسئله عده کمی را راضی خواهد کرد و تغییری در سن بایدن و نگرانی‌های مربوطه ایجاد نخواهد کرد.»

یکی دیگر از دموکرات‌های ارشد این چنین خشم خود را نشان می‌دهد: «بزرگترین راز این است باتوجه به خطر بزرگی که مشهود بوده، اصلا چرا بایدن اجازه مناظره داشته است؟ ما چه کار می‌کنیم؟!»

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی