کالدرون

گابریل کالدرون پیگرینو، پسر گابریل هامبرتو کالدرون گزینه اصلی مربیگری در پرسپولیس، احتمالا یکی از اعضای کادرفنی او خواهد بود.

به گزارش ایران پژواک، گابریل هامبرتو کالدرون که در میان فوتبالی‌ها به «گابریل کالدرون» مشهور است، امشب با پرواز استانبول - تهران، وارد خاک ایران می‌شود تا مذاکرات نهایی را با سرخ‌ها انجام دهد و فردا قراردادش را امضا کند. این مربی باتجربه و ۵۹ ساله در حالی به ایران می‌آید که احتمالا پسرش را به عنوان یکی از اعضای کادرفنی معرفی خواهد کرد؛ اما پسر او کیست و پیشتر چه فعالیت‌هایی را انجام داده است؟!

زندگی‌نامه پسر ۳۳ ساله
گابریل پیگرینو کالدرون پسر ۳۳ ساله کالدرون معروف است که در سویا متولد شد. او کار خود به عنوان مربی فوتبال را از ۲۲ سالگی در اسپانیا آغاز کرد و تا همین حالا نیز در بیش از ۱۰ تیم حرفه‌ای فعالیت کرده است. او همچنین تحصیلات دانشگاهی مرتبط با مربیگری فوتبال نیز دارد که در ادامه به آن اشاره خواهد شد.

دستیار همیشگی پدر از ۲۰۱۰
پیگرینو کار خود را در سال ۲۰۰۸ با تیم‌های پایه ختافه در پایتخت اسپانیا آغاز کرد. سپس در تیم لگانس همین کار را ادامه داد تا این که در سال ۲۰۱۰ به عنوان دستیار پدرش، به عربستان سعودی و تیم الهلال رفت. پس از آن به ترتیب در تیم‌های بن یاس، تیم ملی بحرین، رئال بتیس، گابریل کالدرون حضور داشت.

دستیار یا مربی بدنساز؟
در این ۱۱ سال پیگرینو بیشتر به عنوان مربی بدنساز در تیم‌های تحت هدایت گابریل کالدرون حضور داشته است. او در الهلال، لگانس و ختافه و رئال بتیس چنین وظیفه‌ای داشت، اما در تیم ملی بحرین، بن یاس و الوصل در قامت دستیار کنار پدرش بود.

مدرس فیفا و مسئول آکادمی بتیس
پیگرینو از سال ۲۰۱۳ به عنوان یکی از مدرسان و کارشناسان فیفا نیز فعالیت خود را داشته است. فدراسیون جهانی فوتبال فیفا ۷۰ کارشناس در نقاط گوناگون دنیا دارد که برای آموزش صحبت درباره فوتبال و همچنین آموزش تمرینات فوتبال به کشورهای مختلف سفر می‌کنند و پیگرینو نیز یکی از آنهاست. او همچنین در سال گذشته به عنوان مسئول یکی از آکادمی‌های بزرگ رئال بتیس منصوب شد و حالا سیزدهمین ماه کار خود در این شغل را پشت سر می‌گذارد.

لیسانس درجه ۳ یوفا پرو
او سال ۲۰۱۶ موفق شد مدرک مربیگری درجه ۳ یوفا پرو را بگیرد و احتمالا در آینده برای دیگر مدارک نیز تلاش خواهد کرد. پیگرینو همچنین ۳ سال سابقه تحصیل در دانشکده تخصصی ورزش در فرانسه، ۵ سال در اسپانیا (مادرید) و ۲ سال اسپانیا (سیوداد) را نیز دارد.

مسلط به سه زبان
پسر گابریل کالدرون که در اسپانیا رشد کرده است، طبیعتا توانایی صحبت به زبان این کشور را دارد و علاوه بر آن باتوجه به تحصیل در فرانسه، به زبان فرانسوی نیز مسلط است. او همچنین آموزش زبان انگلیسی را نیز پشت سر گذاشته است.

هت تریک پرسپولیسی‌ها در کادر خانوادگی؟
فوتبال ایران در سال‌های اخیر پدر و پسر، برادر و... زیادی را به خود دیده است. ساشا و وینفرد شفر، تونی و آنتونیو اولیویرا، علی و محمد دایی و برانکو و زلاتکو ایوانکوویچ تنها بخشی از این روابط خانوادگی هستند که در فوتبال نیز ادامه داشته اند.

حالا باید دید آیا گابریل کالدرون نیز پس از حضور در پرسپولیس، پیگرینو را از آکادمی بتیس به پرسپولیس می‌آورد یا نه. همچنین باید دید در صورت حضور، او چه نقشی در تیم پرسپولیس خواهد داشت.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی