• ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۸
  • کد خبر: 12247
هایکوماس

وزیر خارجه آلمان به اظهارات اخیر رئیس جمهور فرانسه در ارتباط با ناتو واکنش نشان داد و حمایت آمریکا از اروپا را ضروری عنوان کرد.

به گزارش ایران پژواک به نقل از رویترز، «هایکوماس»، وزیرخارجه آلمان در واکنش به اظهارات اخیر «امانوئل ماکرون»، رئیس جمهور فرانسه درباره سازمان ناتو، نسبت به تضعیف ناتو هشدار داد.

ماس در سخنان خود گفته است که به تحلیل بردن و تضعیف ناتو اشتباه بسیار بزرگی خواهد بود.

وزیرخارجه آلمان همچنین افزود: بدون آمریکا نه آلمان و نه اروپا قادر به حفاظت از خودشان نخواهند بود.

هایکو ماس در عین حال از درخواست رئیس جمهور فرانسه برای تقویت قابلیت‌های دفاعی اروپا دفاع کرده و گفته است در این ارتباط برلین در کنار پاریس همکاری نزدیکی را دنبال می‌کند.

ماس همچنین با تکرار درخواست آلمان برای تشکیل شورای امنیت اروپایی با عضویت انگلیس گفته است که عضویت لندن بدون توجه به نتیجه برگزیت در شورای امنیت اروپایی ضروری است و ایده تشکیل چنین شورایی در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ به اتحادیه اروپا ارائه خواهد شد.

اظهارات وزیرخارجه آلمان در شرایطی مطرح شده که پیش از این نیز، «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان در سخنانی خواستار توسعه تسلیحات نظامی در اروپا شده و گفته بود: تنش در اوکراین و الحاق کریمه یک بار دیگر ضرورت همکاری‌های دفاعی در چارچوب‌های نظامی بویژه ناتو را به ما گوشزد می‌کند.

سه روز پیش از این، «امانوئل ماکرون»، رئیس جمهور فرانسه با انتقاد از عملکرد ناتو گفته بود که این سازمان دچار مرگ مغزی شده است.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

پربازدیدها

آخرین اخبار