مسکن

مدیرعامل بانک مسکن از واجد شرایط بودن ۳۵۰ هزار سپرده گذار صندوق پس انداز یکم برای دریافت وام برای طرح ملی مسکن خبر داد. این در حالی است که جزئییات طرح مذکور هنوز مشخص نیست.

به گزارش ایران پژواک، ابوالقاسم رحیمی‌انارکی با بیان این که در ارائه تسهیلات مسکن برای طرح اقدام ملی اولویت با افرادی است که در صندوق پس‌انداز مسکن یکم ثبت‌نام کرده‌اند، اظهار کرد: متقاضیان واجد شرایط حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم چنانچه بخواهند در بافت فرسوده از  وام استفاده کرده و در طرح اقدام ملی مسکن صاحب خانه شوند نرخ سود تسهیلات ۶ درصد و در سایر بافت ها ۸  درصد خواهد بود.

وی با یادآوری این که حداقل مبلغ سپرده‌گذاری در صندوق پس انداز مسکن یکم تهران، مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و سایر شهرها به ترتیب ۱۳.۵ میلیون تومان، ۱۰ و ۶.۷ میلیون تومان برای دریافت وام ۸۰، ۶۰ و ۴۰ میلیون تومانی است، ادامه داد:  حداقل زمان انتظار برای استفاده از این تسهیلات یکسال است که در شهر تهران با واریز ۴۰ میلیون تومان، در شهرهای میانی (مراکز استان‌ها و شهرهای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت) ۳۰ میلیون تومان و برای شهرهای کوچک ۲۰ میلیون تومان است که پس از گذشت یکسال، دارندگان این حساب می‌توانند به صورت انفرادی به ترتیب، ۸۰، ‌۶۰ و ۴۰ میلیون تومان دریافت کنند.

مدیرعامل بانک مسکن تصریح کرد: هم‌اکنون حدود ۳۵۰ هزار نفر از دارندگان حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم واجد شرایط بهره‌مندی از طرح اقدام ملی مسکن هستند که به عنوان متقاضیان بالقوه این طرح به شمار می‌روند.

اظهارات مدیرعامل بانک مسکن در حالی است که جزئیات طرح ملی مسکن هنوز مشخص نیست. انبوه سازان چهل و چند ایراد به قراردادهای این طرح وارد کرده اند و مشخص نیست نامه نگاری آنها برای رفع این ایرادات به کجا رسیده است. هفته گذشته سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه از پرداخت وام ۷۵ تا ۱۰۰ میلیونی با سود ۱۸ درصد در طرح ملی مسکن خبر داده بود.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی