فشار خون

طبق یافته های جدید، هر نوع فشار خون بالا در افراد جوان، ریسک حملات قلبی، سکته و سایر وقایع قلبی عروقی را افزایش می دهد.

به گزارش ایران پژواک، در خوانش فشارخون، دو عدد وجود دارد. فشارخون سیستولیک که عدد بالایی است و نشان می‌دهد در زمان تپیدن قلب، چه میزان فشار به دیواره رگ‌ها وارد می‌شود.

فشارخون دیاستولیک، عدد پایینی است که میزان فشار را در بین تپیدن‌های قلب نشان می‌دهد.

طبق اعلام انجمن قلب آمریکا، فشار خون بالا زمانی است که عدد سیستولیک ۱۳۰ یا بالاتر یا عدد دیاستولیک ۸۰ یا بالاتر است.

دکتر «رونالد لوید جونز»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه نورث‌وسترن شیکاگو، در این باره می‌گوید: «در پیش بینی ریسک بیماری قلبی عروقی در افراد جوان، هر دو عدد سیستولیک و دیاستولیک مهم هستند.»

محققان در این مطالعه از اطلاعات پایگاه داده‌های کره مربوط به بیش از ۶ میلیون فرد در رده سنی ۲۰ تا ۳۹ سال استفاده کردند. محققان ریسک حمله قلبی، سکته، نارسایی قلبی یا مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی را در طول ۱۳ سال پیگیری وضعیت این افراد بررسی کردند.

محققان مشاهده کردند میزان بالا فشار سیستولیک بین ۱۳۰ تا ۱۳۹، در مقایسه با فشار خون عادی، ریسک مشکلات قلبی را تا ۳۶ درصد افزایش می‌دهد. فشار خون بالا دیاستولیک بین ۸۰ تا ۸۹ این ریسک را تا ۳۲ درصد افزایش می‌دهد. همچنین ریسک مشکلات قلبی در افراد دارای هر دو فشار خون بالا تا ۶۷ درصد افزایش می‌یابد.

این یافته‌ها، ضرورت تقسیم بندی افراد جوان مبتلا به فشار خون بالا را به سه گروه سیستولیک بالا، دیاستولیک بالا یا هر دو اثبات می‌کند تا بر تغییرات سبک زندگی یا مصرف داروهای کاهنده فشار خون تاکید شود.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی