واکسن کرونا

رسانه‌های محلی در آمریکا از مرگ غیرمنتظره یک زن ۳۹ ساله و جراح پلاستیک، ظرف چهار روز پس از دریافت واکسن مدرنا علیه ویروس کرونا خبر دادند.

به گزارش ایران پژواک، براساس گزارش‌های ثبت شده در "سیستم گزارش‌دهی عوارض جانبی واکسن در مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا"، یکی از ساکنان ایالت یوتا چند روز پس از واکسیناسیون در برابر ویروس کرونا و به دلیل از کار افتادگی ناگهانی چند عضو حیاتی خود در بیمارستان جان باخت.

روزنامه "نیویورک پست" در این باره نوشت: "کاسیدی کوریل" زن ۳۹ ساله‌ای که طبق اظهارات اعضای نزدیک خانواده‌اش هیچ مشکل و بیماری نداشته و کاملا سلامت بوده، در ۵ فوریه - چهار روز پس از تزریق دومین دوز از واکسن مدرنا تولید این شرکت آمریکایی جان خود را از دست داده است.

والدین کاسیدی می‌گویند: او تصمیم گرفت واکسن بزند زیرا در بخش جراحی پلاستیک کار می کرد و نمی خواست جان بیماران را به خطر بیندازد و همچنین بعد از تزریق دوز اول، به سایر اعضای خانواده نیز پیشنهاد داده بود که برای او هیچ مشکلی پیش نیامده و می توانند واکسن را تزریق کنند.

بنابر گزارش‌های دریافتی، این زن به غیر از درد در بازو، اولین تزریق را بدون عوارض جانبی انجام داد. با این حال پدر وی می‌گوید که دخترش بلافاصله پس از تزریق دومین دوز در اول فوریه، بیمار شد و از تپش قلب شدید شکایت داشت.

روز بعد وضعیت او کمی بهتر شد و با خواهر بزرگترش به خرید رفتند. با این حال عصر همان روز حال کاسیدی دوباره رو به وخامت گذاشت. این زن دو روز بعد را نیز در رختخواب گذراند و به والدین خود اطمینان داد که چنین وضعیتی پس از واکسیناسیون جای نگرانی ندارد. اما بالاخره در روز سوم پس از تزریق، صبح زود پدرش را از خواب بیدار کرد و از وی خواست که فورا او را به بیمارستان منتقل کند و گفت که حالش به گونه‌ایست که نیاز به بستری شدن در بخش اورژانس دارد.

پس از بستری شدن در بیمارستان، پزشکان از کاسیدی آزمایش خون گرفتند و متوجه شدند که به شدت بیمار است و کبد وی از کار افتاده است. بیمار فورا به یک مرکز پزشکی بزرگ منتقل شد تا آماده پیوند کبد شود. مادر و پدر بیمار داوطلب شدند که اهداء عضو کنند اما وضعیت دخترشان به سرعت وخیم شد و در عرض چند ساعت، کلیه و قلب وی از کار افتادند.

این زن که صاحب یک فرزند نیز بوده، ظرف ۳۰ ساعت بعد از رسیدن به بیمارستان جان باخت. هرچند به درخواست خانواده‌اش کالبدشکافی روی جسد او انجام شد اما یک نهاد قانونی پزشکی اعلام کرد که به دلیل مقررات محرمانه نمی‌تواند در این مورد نظری بدهد و هنوز جزئیات بیشتری از این حادثه منتشر نشده است.

در حالی که تولیدکنندگان و مقامات بهداشتی در آمریکا و اروپا همچنان اصرار به ایمن بودن واکسن‌های تولیدی خود علیه ویروس کرونا دارند اما بازهم مواردی از فوت و آلرژی‌های شدید پس از تزریق این واکسن‌ها در کشورهای مختلف گزارش می‌شود در حالیکه مطالعات دقیقی روی آنها صورت نگرفته است.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی