رایان تفضلی

رایان تفضلی مدافع دورگه ایرانی انگلیسی در گفت‌وگو با خبرورزشی از آرزویش برای بازی در تیم ملی ایران می‌گوید.

به گزارش ایران پژواک، رایان تفضلی مدافع دورگه ایرانی انگلیسی تیم وایکام واندررز یکی از بازیکنانی است که طی چند وقت اخیر شایعات مختلفی پیرامون حضورش در تیم ملی فوتبال ایران یا یکی از باشگاه‌های داخلی به گوش رسید ولی این اتفاق رخ نداده است. رایان و هم تیمی‌هایش  در تاریخ ۱۳ جولای ۲۰۲۰ در استادیوم ویمبلی، پس از شکست دادن آکسفورد یونایتد با نتیجه ۲-۱ در فینال پلی آف ”لیگ یک” انگلستان، برای نخستین بار در تاریخ خود به لیگ چمپیونشیپ برای فصل ۲۰۲۰- ۲۱ صعود کردند تا اتفاقی تاریخی را رقم بزنند.

تفضلی که از پدری ایرانی در ساتن انگلستان متولد شده نمی‌تواند فارسی صحبت کند با این حال از طریق مدیربرنامه ایرانی اش توانستیم برای دقایقی با او حرف بزنیم. با رایان در مورد شرایط خودش و تیمش، شایعه دعوت به تیم ملی ایران، شناختش از فوتبال ایران و سایر مسائل صحبت کردیم که در ادامه می‌خوانید.

رایان در مورد فصلی که پشت سر گذاشتید صحبت کن. تیم شما کار بزرگی انجام داد و برای اولین بار به چمپیونشیپ صعود کرد

به طور کلی در این فصل فوق العاده بودیم. از ابتدای فصل همه تیم یک هدف داشتند و آن صعود به لیگ بالاتر بود. از ابتدای فصل همه متحد بودیم و به هم کمک کردیم تا بتوانیم نتایج خوبی برای وایکام واندررز کسب کنیم. از اینکه در پایان فصل به هدفمان رسیدیم خیلی خوشحالم و این دستاورد بزرگی برای باشگاه ما بود. خودم در نیم فصل اول شرایط خوبی نداشتم و مصدوم بودم به همین خاطر چندین بازی را از دست دادم ولی در نیم فصل دوم اوضاع برای من خوب بود و به مهره ثابت تیم تبدیل شدم و خوشحالم که به تیمم برای صعود کمک کردم.

طی چند وقت اخیر همیشه صحبت‌هایی مبنی بر حضور تو در تیم ملی ایران مطرح می‌شد خودت دوست داری این اتفاق رخ دهد؟

بله البته که دوست دارم. بازی برای تیم ملی کشورم رویایی خواهد بود و اگر به تیم ملی دعوت شوم باعث افتخار خانواده ام خواهم شد. آرزوی من بازی برای ایران در جام جهانی است ولی نمی‌دانم این فرصت را پیدا می‌کنم تا برای تیم ملی ایران بازی کنم یا نه. به هرحال اگر بتوانم برای ایران بازی کنم فوق العاده خواهد بود و امیدوارم این اتفاق بیفتد.

از بازیکنان و مربیان ایرانی و به طور کل فوتبال ایران چه شناختی داری؟

تا حدودی فوتبال ایران را می‌شناسم ولی همه بازی‌های تیم ملی را می‌بینیم. شاید ندانید اما حتی یک بازی ایران را هم از دست نمی‌دهم. می‌دانم ایران در دو دوره گذشته در جام جهانی حضور داشت و الان هم درگیر دیدارهای مقدماتی جام جهانی است. امیدوارم بهترین‌ها برای تیم ملی ایران اتفاق بیفتد و دوباره در جام جهانی حاضر باشد.

از بین بازیکنان تیم ملی ایران با کسی در ارتباط هستی؟

بله امیر عابدزاده که هم پسر خوبی است و هم در پست خودش جزو بهترین‌هاست. به غیر از امیر با سامان قدوس و علیرضا جهانبخش که در انگلیس هستند ارتباط بسیار خوبی دارم و از دوستانم به حساب می‌آیند.

در ایران صحبت از حضورت در پرسپولیس بود. با تو مذاکره ای انجام دادند؟

بله پرسپولیس به من پیشنهاد داد و یک صحبتی انجام دادیم ولی سایر مسائل را به مدیربرنامه‌هایم سپردم که منجر به عقد قرارداد نشد. می‌دانم پرسپولیس هواداران زیادی دارد و قهرمان ایران است ولی واقعیت این است که من ترجیح می‌دهم فعلا به فوتبالم در اروپا ادامه دهم تا کیفیت خودم را بالاتر ببرم و بتوانم در بالاترین سطح بازی کنم.

ممکن است در آینده در پرسپولیس یا تیم دیگری در ایران بازی کنی؟

بله هرچیزی ممکن است در آینده پیش بیاید. من نمی‌توانم چیزی را پیش بینی کنم ولی این احتمال وجود دارد در آینده به بازی کردن در پرسپولیس یا تیمی‌دیگر در ایران علاقه مند شوم و به آن فکر کنم.

به نظرت بهترین فوتبالیست ایرانی که دیدی چه کسی است؟

بدون شک علی دایی. او بزرگترین و بهترین فوتبالیست تاریخ ایران است. دایی بهترین گلزن دنیاست و این موضوع افتخار بزرگی برای ایران است. من وقتی بچه بودم بازی‌های علی دایی را به همراه پدرم نگاه می‌کردم و می‌دانم چه مهاجم بی نظیری بود. به نظرم دایی جزو بهترین مهاجمان تاریخ فوتبال دنیا قرار دارد.

سقف آرزوهایت در فوتبال کجاست؟

خب همیشه دوست دارم در فوتبال پیشرفت کنم و به لیگ‌های معتبر دنیا برسم. در کنار آن بازی با پیراهن کشورم ایران در جام جهانی رویای من است و خیلی دلم می‌خواهد آن را تجربه کنم.

و سوال آخر اینکه چقدر می‌توانی فارسی صحبت کنی؟

خیلی کم. فقط چند کلمه از زبان فارسی را بلدم و می‌توانم بگویم. پدرم متولد ایران است و بسیاری از فامیل‌هایمان در ایران زندگی می‌کنند. ولی من در انگلیس به دنیا آمدم و در اینجا مدرسه رفتم. با این حال می‌دانم زبان فارسی بسیار شیرین است و دوست دارم بیشتر آن را یاد بگیرم.

ممنون رایان.

تشکر می‌کنم. مرسی از اینکه وقت گذاشتید و با من صحبت کردید. برایم گفت و گو با شما بسیار جالب بود.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی