رادوشوویچ

حامد لک در دیدار با صنعت نفت آبادان یکی از ضعیف ترین روزهای خود را به نمایش گذاشت و عامل اصلی شکست عجیب پرسپولیس لقب گرفت.

به گزارش ایران پژواک، در همین ارتباط بد ندیدیم با بوژیدار رادوشوویچ گلر سابق پرسپولیس تماس بگیریم که در کشورش کرواسی به سر می برد. این دروازه بان کروات می گوید که الان راحت تر از زمانی که در پرسپولیس بودم می توانم صحبت کنم و...

تازه ترین گفت و گوی رادوشوویچ را بخوانید که خواندنی است:

الان کرواسی هستی یا جایی دیگر؟

در کشور خودم کرواسی هستم.

بازی های پرسپولیس را دنبال می کنی؟

بله، پرسپولیس به نفت آبادان باخت درحالی که نباید می باخت. خیلی بچه ها خوب بازی کردند اما ...

گل بدی حامد لک خورد. دیدی؟

به نظر من حامد لک مقصر نیست. مشکل پرسپولیس این دروازه بان نیست بلکه مشکل اصلی داوود فنایی است.

چرا؟

من زمانی که در پرسپولیس بودم یکسری صحبت ها را نمی توانستم مطرح کنم اما الان راحت تر صحبت می کنم و می توانم واقعیت ها را بگویم.

چه واقعیت هایی؟

من از شما می پرسم مگر همین حامد لک یکسال پیش بهترین گلر آسیا نبود؟

بله، بهترین گلر غرب آسیا انتخاب شد. چه طور؟

سال گذشته که پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید همین حامد لک شاید ۲۰ سیو عالی داشت. بارها توپ و موقعیت از حریفان گرفت و پرسپولیس فینالیست شد. درسته؟

بله، درسته!

پس چرا حامد لک یواش یواش افت کرد؟

دلیلش را تو می دانی؟

من می دانم اما گفتم از شما بپرسم؟

ما که کنار تیم نیستیم و از تمرینات یا وضعیت روحی و روانی دروازه بان ها و بازیکنان خبر نداریم.

زمانی که داوود فنایی به پرسپولیس آمد را به خاطر دارید؟

بله، همراه یحیی گل محمدی به پرسپولیس آمد.

پس باید یادتان باشد که علیرضا بیرانوند بهترین گلر ایران و آسیا با آمدن فنایی ناگهان افت کرد!

یعنی می خواهی بگویی دلیل افت علیرضا بیرانوند در آن مقطع هم داوود فنایی بوده است؟!

صددرصد همین طور است! داوود فنایی باعث شد من هم افت کنم و فقط بیرانوند نبود. عامل اصلی افت و ضعیف کارکردن گلرها داوود فنایی است. یحیی گل محمدی تیمش در همین بازی با نفت آبادان عالی بازی کرد. مشکل وسط زمین نبود چون بازی دست پرسپولیس بود اما گل خوردن باعث شکست شد. چرا باید بهترین گلر سال گذشته آسیا دچار افت شود؟ قبل از فنایی مربیان دروازه بانی پرسپولیس ایگور پانادیچ و محسن سیدی بودند. چرا درآن زمان علیرضا بیرانوند یکی از ستاره های ایران در جام جهانی بود اصلا افت نداشت. من هم ۵ یا ۶ کلین شیت داشتم و به اوج رسیده بودم اما من هم با آمدن فنایی افت کردم. حامد لک وقتی آمد پرسپولیس عالی بود. من می دیدم در تمرینات چقدر خوب و با انگیزه است اما افت کرد.

رابطه خودت با داوود فنایی چه طور بود؟

یک ماه اصلا با من صحبت نمی کرد. من دروازه بان پرسپولیس بودم. دروازه بان یک باشگاه بزرگ و حرفه ای در ایران و آسیا اما هیچ صحبتی بین ما رد و بدل نمی شد.

اصلا صحبت نمی کردید؟! مگر می شود؟!

فقط سلام یا صبح به خیرو روز به خیر، همین! مربی گلرها باید با دروازه بان های خودش حرف بزند. باید با گلر دوم تیمش صحبت کند اما داوود فنایی خیلی مغرور بود. او فکر می کند بهترین مربی گلری در دنیاست!

حالا فکر می کنی پرسپولیس در بازی بعدی از احمد گوهری استفاده کند؟

من احمد گوهری را نمی شناسم اما می دانم او هم با داوود فنایی پیشرفت نمی کند. به نظر من باز هم باید از حامد لک استفاده کند. او یک دروازه بان عالی است. فوق العاده است. من ۱۰۰ درصد تضمین می کنم اگر اجازه بدهند خودش برمی گردد و دوباره بهترین می شود.

بسیار خوب، شاید هواداران پرسپولیس پس از خواندن این مصاحبه بگویند خود رادوشوویچ چرا وسط بازی ها تیمش را رها کرد و رفت؟

من نه مشکلی با تیم داشتم و نه یحیی گل محمدی! با همه مربیان غیر از فنایی رابطه خوبی داشتم اما به ۴ دلیل رفتم.

۴ دلیل؟!

اولین دلیل پول ندادن باشگاه بود که اذیتم می کرد. من از یک کشور دیگر آمده بودم ایران بازی کنم و خرج خانواده ام را بدهم اما اذیتم می کردند. به همه پول می دادند ولی به من نه! دلایل بعدی هم به ترتیب صدری، عطایی و فنایی بودند. من امروز از باخت پرسپولیس ناراحت می شوم. دوست دارم همبازی و دوستم حامد لک بهترین شرایط را داشته باشد و هواداران بدانند رادوشوویچ به خاطر تیم پرسپولیس نرفت بلکه آدم های اطراف باشگاه مرا فراری دادند!

 الان استقلال ۶ امتیاز از پرسپولیس جلو افتاده است. فکر می کنی قهرمانی پس از چند سال به این تیم برسد؟

من شکی ندارم به زودی این ۶ امتیاز اختلاف تبدیل به ۳ و صفر می شود. پرسپولیس باز هم قهرمان می شود چون به قهرمانی عادت کرده و بازیکنان با تجربه ای دارد. با بازگشت امید، سیامک و میلاد شرایط بهتر از این خواهد شد. مطمئن باشید. پرسپولیس هنگام زمین خوردن قوی تر می شود. این یک مثال در کشور ما کرواسی است که در مورد پرسپولیس صدق می کند.

نتیجه دربی را چطور پیش بینی می کنی؟

من به برد پرسپولیس مقابل استقلال ایمان دارم. این فاصله امتیازی عاملی می شود که بچه ها برای پیروزی وارد دربی شوند و انشالله می توانند استقلال را در استادیوم آزادی شکست دهند.

به عنوان آخرین سئوال چه صحبتی با هواداران پرسپولیس داری؟

من ۶ سال خوب و خاطره انگیز در این تیم و با هوادارانش داشتم و حتما بنویسید پرسپولیس همیشه به عنوان یک باشگاه در قلب من باقی خواهد ماند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی