افسردگی پس از زایمان

بر اساس یک مطالعه جدید، میزان افسردگی پس از زایمان در میان مادران آمریکایی در طول پاندمی کووید۱۹، تقریباً سه برابر افزایش یافته است.

به گزارش ایران پژواک به نقل از هلث دی نیوز، این مطالعه شامل ۶۷۰ مادر جدید بود که غربالگری آنلاین را بین فوریه و ژوئیه ۲۰۲۰ تکمیل کردند. یک سوم از نظر افسردگی پس از زایمان غربالگری شدند و ۲۰ درصد علائم افسردگی حاد داشتند.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، قبل از پاندمی، از هر ۸ مادر جدید، ۱ نفر افسردگی پس از زایمان و بین ۵ تا ۷ درصد افسردگی شدید داشتند.

«کلایتون شومان»، نویسنده اصلی این مقاله از دانشگاه میشیگان، می‌گوید: «ما همچنین دریافتیم که تقریباً از هر ۵ شرکت‌کننده که دچار افسردگی پس از زایمان بودند، ۱ نفر گزارش دادند که به خود آسیب می‌رسانند.»

شومان در بیانیه خبری دانشگاه گفت: «این مسئله بسیار نگران‌کننده است، زیرا قبل از پاندمی، مطالعات نشان می‌دهد که میزان خودکشی در بین بیماران قبل از زایمان و پس از زایمان در ایالات متحده رو به افزایش بود.»

این مطالعه نشان داد، مادرانی که نوزاد خود را با شیر خشک تغذیه می‌کنند، ۹۲ درصد بیشتر از مادرانی که با شیر خود نوزادشان را تغذیه می‌کنند، با احتمال افسردگی پس از زایمان و ۷۳ درصد بیشتر با احتمال افسردگی شدید روبرو هستند.

بر اساس این مطالعه، خطر ابتلاء به افسردگی پس از زایمان در مادرانی که نوزادانشان در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان بستری بودند، ۷۴ درصد بیشتر بود و مادرانی که نگران ابتلاء به کووید ۱۹ بودند، ۷۱ درصد با افزایش احتمالی افسردگی پس از زایمان روبرو بودند.

این یافته‌ها بر نیاز به شناسایی افسردگی در مادران جدید تاکید دارد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی