• ۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹
  • کد خبر: 28912
خانه کلنگی

آمارهای رسمی از وضعیت بازار مسکن نشان می‌دهد بیشتر خرید و فروش‌های ثبت شده در این سال‌ها مربوط به واحدهای قدیمی با عمر بنای بالای یازده سال ساخت است. آپارتمان‌های زیر ۸۰ متر نیز سهم زیادی از معاملات مسکن را به خود اختصاص داده‌اند. اما دلیل محبوبیت خانه‌های کهنسال چیست؟

به گزارش ایران پژواک، بررسی فایل‌های فروش املاک، نشان از سنگینی فایل‌های خانه‌های کهنسال نسبت به آپارتمان‌های نوساز دارد. آپارتمان‌هایی که معمولا تفاوت معنادار قیمتی با مشابه نوساز خود دارند.

برخی از فعالان بازار مسکن، اقبال خریداران به آپارتمان‌های کهنسال را با وجود مشکلاتی که این نوع آپارتمان‌ها دارند، کاهش قدرت خرید عنوان می‌کنند و معتقدند خریداران مسکن، می‌توانند در فایل‌های آپارتمان‌های کهنسال، خانه‌هایی با متراژ بالاتر و موقعیت مکانی مناسب‌تر پیدا کنند. سرمایه گذاری یکی دیگر از انگیزه‌های خریداران این نوع آپارتمان‌هاست؛ در کنار مشخصات فایل‌های آپارتمان‌های قدیمی تاکید شده مناسب سرمایه گذاری. برخی از این آپارتمان‌های کهنسال در زمین‌هایی با متراژ بالا ساخته شده و صاحبان آن، قدرالسهم‌های خوبی از زمین می‌برند. البته بسیاری از آپارتمان‌های کهنسال فاقد آسانسور و پارکینگ هستند و نیاز به بازسازی اساسی دارند که با توجه به افزایش نرخ خدمات بازسازی، برخی ترجیح می‌دهند آپارتمان‌های قدیمی اما بازسازی‌شده و سرپاتر را خریداری کنند.

مشاوران املاک می‌گویند خریدارانی که بودجه محدودی دارند، تمایل‌شان به خرید خانه‌های قدیمی است، زیرا فروشندگان نیز انعطاف بیشتری در قیمت‌ها داشته و معمولا تخفیف‌های خوبی برای خریداران در نظر می‌گیرند.

بررسی فایل‌های سبز سایت‌های فروش املاک، نشان می‌دهد بیشتر این آپارتمان‌ها در فایل‌های سبز قرار دارند. فایل‌هایی که زیر قیمت میانگین منطقه برای فروش گذاشته شده‌اند.

وضعیت بازار مسکن خانه‌های کهنسال سکه است

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی