محسن منصوری

معاون اجرایی رئیس جمهور در رابطه با مسئله چای دبش، گفت: ما از پرونده فساد چای دبش دیر مطلع شدیم اما نمونه خوبی از همکاری دولت و قوه قضائیه به شمار می آید.

به گزارش ایران‌پژواک، محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور، امروز در دانشگاه علم و صنعت در ویژه برنامه گرامیداشت روز دانشجو و شهدای ۱۶ آذر که به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار شد، حضور یافت.

براساس فیلمی که از او منتشر شده است، در این جلسه وی با اشاره به فساد پرونده چای دبش گفت: روح حاکم بر دولت سیزدهم و مشی مدیریتی آقای رئیسی، کاملا مشی مبارزه با فساد است. ایشان در زندگی شخصی خود، در سیر اداری و مدیریتی خود یک نقطه سیاه مشاهده نمی‌کنید. هر جا فسادی مشاهده کردند محکم برخورد کردند. دیروز در استان البرز فرمودند محکم و بدون مماشات با مسئله فساد برخورد خواهیم کرد. مسئله مبارزه با فساد در دولت به ویژه با پیگیری آقای رئیسی فرمایشی و فرمالیته نیست.

وی گفت: مسئله چای دبش، مسئله‌ای بود که اتفاق افتاد اما به نظرم باید دقیق تحلیل کنیم. در این موضوع حتما تخلفی رخ داده و رسما فساد بوده است. رئیس محترم قوه قضائیه، رئیس دولت سیزدهم، سخنگوی دولت، معاون اول رئیس جمهور و وزیر اطلاعات و ... به صورت جداگانه توضیح دادند. این مسیری که درباره چای دبش طی شده، مسیر اشتباهی بوده است. این ماجرا از سال ۹۸ آغاز شده و تا سال ۱۴۰۱ ادامه پیدا کرده است.

معاون رئیس دولت سیزدهم گفت: آقای فرزین زمانی که رئیس بانک مرکزی شدند، ده روز بعد از انتصاب خود نامه می‌زنند که میزان ارزی که به این شرکت داده شده نامتعارف است؛ آقای فرزین با این نامه جلوی تخصیص ارز نامتعارف را می‌گیرند. آقای مخبر نیز به این موضوع ورود می‌کنند و برای ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گردش کار می گیرند. پرونده از سمت دولت به وزارت اطلاعات ارجاع داده می شود و این وزارت خانه با جدیت به موضوع ورود پیدا می کند.

وی افزود: وزیر صمت وقت و وزیر جهاد کشاورزی وقت نهایت جدیت با موضوع را داشتند. در موضوع چای دبش قوه قضائیه و دولت مثل دو لبه‌ی قیچی با فساد برخورد کردند. ما در دولت نباید شاهد این اتفاق باشیم اما به محض اطلاع مجموعه نظارتی، دستگاه نظارتی کار را متوقف کردند و در تمام لایه‌ها باید با متخلفان برخورد کرد. پرونده فساد چای به وزارت اطلاعات تحویل داده شد و قوه قضائیه و سازمان بازرسی به آن رسیدگی می‌کنند. اعلام جرم این افراد و احکام آنان در شأن قوه قضائیه است. ما از پرونده فساد چای دبش دیر مطلع شدیم اما نمونه خوبی از همکاری دولت و قوه قضائیه به شمار می آید.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی