مسکن

مشاوران املاک پایتخت عنوان می‌کنند عمده متقاضیان موجود در بازار تمایل زیادی به خرید واحدهای مسکونی میانسال دارند. به گفته آنها در حال حاضر عمده فایل‌های موجود در بازار مسکن مربوط به گروه سنی ۵ تا ۲۰ ساله هستند. این در حالی است که عمده سازندگان تمایلی به عرضه واحدهای نوساز خود به بازار ندارند. در مقابل نیز اگر هم فایل نوساز به بازار عرضه شده باشد، به دلیل قیمت پیشنهادی بالا متقاضیان امکان خرید ندارند.

به گزارش ایران پژواک، در این میان آپارتمان‌های میان متراژ (۵۰ تا ۷۰ مترمربع) نیز با استقبال زیادی از سوی متقاضیان مواجه می‌شود.

آنها وضعیت فعلی بازار را آماده برای ورود به یک دوره رکود معاملاتی عنوان می‌کنند. به گفته آنها طی یکی دو ماه اخیر حجم مراجعات متقاضیان به بنگاه‌های املاک کاهش پیدا کرده است. با این حال معتقدند همچون روال هر سال، ممکن است حجم معاملات خرید و فروش در ماه‌های پایانی قدری افزایش پیدا کند و شاهد تحرکات جدیدی در بازار مسکن باشیم. در جدول نبض بازار امروز آپارتمان‌های مسکونی میان متراژ (۵۰ تا ۷۵ مترمربع) معرفی شده‌اند. بررسی میدانی از قیمت پیشنهادی فایل‌های عرضه شده به بازار مسکن نشان می‌دهد: در بخش زیادی از مناطق شهر تهران، قیمت پیشنهادی فایل‌های نوساز همچنان بالا معرفی شده ‌است. در عین حال حجم فایل‌هایی که قیمت پیشنهادی آنها کمتر از سطح میانگین منطقه برای آپارتمان‌های مشابه باشد، بسیار اندک و انگشت‌شمار است. با این حال فایل‌های با قیمت پیشنهادی بالاتر از سطح میانگین قیمت آپارتمان‌های مشابه نیز اندک است.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی