• ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
  • کد خبر: 8305
پرسپولیس

برانکو ایوانکوویچ درفاصله کمتر از دو ساعت مانده به دربی ترکیب یازده نفره پرسپولیس اعلام کرد.

به گزارش ایران پژواک، سرمربی کروات پرسپولیس ترکیبی متفاوت نسبت به گمانه زنی های قبلی را برای دربی 89 برابر استقلال انتخاب کرده است. او در بازی امروز علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، شجاع خلیل زاده، محمد نادری، مهدی شیری، کمال کامیابی نیا،احمد نورالهی، سروش رفیعی، مهدی ترابی، علی علیپور، ماریو بودیمیر را در ترکیب یازده نفره قرار داده است.

نکته جالب این ترکیب حضور سروش رفیعی و ماریو بودیمیر در ترکیب یازده نفره اصلی است که به نظر می رسید جای این دوبازیکن از سایر نفرات حاضر در فهرست هجده نفره مثل بشار رسن و سیامک نعمتی استفاده شود.

با توجه به ترکیبی که برانکو برای این مسابقه انتخاب کرده به نظر می رسد او با ترکیبی نسبتا هجومی تیمش را کسب سه امتیاز این دربی حساس انتخاب کرده است.

دروازه و دفاع؛ قابل پیش بینی

حضور علیرضا بیرانوند و ترکیب چهارنفره خط دفاعی پرسپولیس قبل از دربی قابل پیش بینی ترین بخش ترکیب پرسپولیس به حساب می آمد. با توجه به مصدومیت هایی که پرسپولیسی ها در خط دفاع داشتند و از طرفی بازی های خوب ترکیب چهارنفره سیدجلال حسینی، شجاع خلیل زاده، محمد نادری و مهدی شیری در هفته های اخیر برای پرسپولیس باعث شد که تقریبا ترکیب این خط از قبل مشخص باشد.

کمال و نوراللهی؛ نقش های متفاوت

کمال کامیابی نیا در این فصل هم هافبک دفاعی اصلی پرسپولیس در ترکیب مورد نظر برانکو است. او در بازی با استقلال هم احتمالا تنها هافبک تدافعی این تیم خواهد بود و باید یک جنگ تمام عیار را با هافبک های تکنیکی استقلال داشته باشد. در حالی که استقلال با دو هافبک دفاعی بازی می کند مسئولیت کمال در این دربی سنگین تر هم هست. او در این فصل در زمانی که تیم توپ دارد در بین دو دفاع مرکزی پرسپولیس بازی می کند. باید دید شرح وظایف این بازیکن در دربی با بازی های قبلی تفاوت دارد یا نه؟

اما احمد نوراللهی که در فصل گذشته و در سیستم 2-4-4 خطی پرسپولیس اکثر مواقع در کنار کامیابی نیا و یا در سیستم تک هافبک دفاعی به عنوان هافبک دفاعی بازی می کرد اما برانکو در هفته های اخیر از احمد نوراللهی به عنوان هافبک راست بازی می گیرد.

بازگشت سروش سربزنگاه

اما یکی از سورپرایزهای ترکیب امروز پرسپولیس حضور ثابت سروش رفیعی در ترکیب تیم است. سروش در نیم فصل دوم و با وجود دوری چند ماهه اش از فوتبال کمی از روزهای اوج فاصله داشت و برانکو بیشتر بشاررسن را به او ترجیح می داد. اما حضور بشار در تیم ملی عراق و بازگشت دیرهنگامش به تمرینات باعث شد تا شماره هفت محبوب سرخ ها یک دربی دیگر را تجربه کند. رفیعی اگر روی فرم باشد می تواند نقش رهبر بازی تهاجمی پرسپولیس را به عهده بگیرد.

دو مهاجم برای حمله به استقلال

برخی گمانه زنی ها به گونه ای بود که تصور می شد برانکو مهاجم کروات تیمش را در ترکیب اصلی دربی بازی ندهد اما پروفسور در این بازی بودیمیر و علیپور را همزمان در خط حمله پرسپولیس به بازی گرفت تا نشان دهد هدفش در این بازی کسب سه امتیاز است.

5 بازیکن تهاجمی

اگر علیرضا بیرانوند را به عنوان دروازه بان کنار بگذاریم، برانکو در این بازی 5 بازیکن تهاجمی و 5 بازیکن تدافعی را به میدان فرستاده است. این شاید به معنای تفکرات هجومی این تیم و هدف کسب سه امتیاز فینال لیگ برتر باشد.

تعویضی های مهم

سرمربی کروات پرسپولیس اما برای این بازی روی نیمکت هم دست پری دارد. سیامک نعمتی، بشار رسن، امید عالیشاه بازیکنانی هستند که می توانند در طول نود دقیقه برای این تیم به میدان بروند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی