• ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۵
  • کد خبر: 28982
سگ

یکی از کشورهایی که هیچ سگ ولگردی در خیابان‌ها ندارد و از این نظر به نمونه‌ای عالی تبدیل شده، هلند است.

به گزارش ایران پژواک، مسئولان هلند تلاش بسیاری برای مدیریت جمعیت سگ‌ها کردند و کارشان نتیجه‌بخش هم بوده است. در حال حاضر این کشور، اولین کشور بدون سگ ولگرد در دنیا است.

هلند از قرن۱۹ام، جمعیتی بسیار بزرگ از سگ‌ داشت. در آن دوران هلندی‌ها داشتن سگ خانگی را نمادی از جایگاه اجتماعی می‌دانستند. اما این مساله پس از مدتی برایشان دردسر شد. جمعیت سگ‌ها به شدت زیاد شده بود و از طرفی بیماری هاری شیوع پیدا کرده و به یکی از اصلی‌ترین دلیل مرگ افراد تبدیل شده بود. به همین دلیل بسیاری از افراد سگ‌های خود را رها کردند و به‌سرعت خیابان‌ها پر از سگ‌های ولگرد شد.

هلندی‌ها برای اینکه مشکلی را که خودشان به‌وجود آورده‌اند را برطرف کنند، عقیم کردن سگ‌ها را اجباری کردند. همچنین تمام سگ‌های خانگی باید معاینه و واکسیناسیون می‌شدند. هزینه تمام این کارها هم به عهده دولت بود. اگر کسی این موارد را رعایت نمی‌کرد بیش از ۱۶هزار دلار جریمه می‌شد و حتی ممکن بود تا ۳ سال زندانی شود. همچنین روی خرید و فروش سگ‌ها مالیات‌های سنگینی وضع شد و در عوض مردم تشویق به نگهداری از سگ‌های خیابانی شدند. با این تمهیدات، امروزه این کشور به اولین کشوری در جهان تبدیل شده است که سگ خیابانی و ولگرد ندارد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی