آیت محمد ولی

رئیس اتحادیه طلا با بیان اینکه برخی صرافی‌ها که مجوز فروش مسکوکات هم دارند قیمت‌های بالاتری برای فروش سکه اعلام می‌کنند، گفت: قبلاً این مشکل را با بورس داشتیم و حالا با صرافی‌ها البته درحال مکاتبه با مسئولان مربوطه هستیم.

به گزارش ایران پژواک، آیت محمدولی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره علت اختلاف قیمت ۴۰۰-۵۰۰ هزار تومانی فروش سکه در صرافی‌ها نسبت به بازار طلا و سکه (سکه فروشان) گفت: قیمت سکه در صرافی‌ها معمولاً بالاتر از سکه فروشی هاست درحالی که این اختلاف قیمت اصلا منطقی نیست.

وی با بیان اینکه اختلاف قیمت فروش سکه در صرافی و سکه فروش ها باید منطقی باشد، تصریح کرد: چرا باید قیمت فروش سکه در صرافی‌ها نسبت به بازار انقدر اختلاف داشته باشد؟

رئیس اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: قبلاً در بورس این اتفاق می افتاد الان اما صرافی ها که مجوز صرافی دارند و می توانند مسکوکات بفروشند، باعث بروز اختلاف قیمت در فروش سکه شده اند.

محمد ولی اختلاف قیمت ۴۰۰-۵۰۰ هزار تومانی فروش سکه در صرافی و بازار سکه را مورد قبول اتحادیه طلا ندانست و گفت: نهایت تا ۵۰ هزار تومان باید اختلاف داشته باشد و اختلاف ۴۰۰-۵۰۰ هزار تومانی مورد تایید نیست.

وی البته تأکید کرد که اتحادیه طلا و جواهر در تلاش هست تا با نامه نگاری و رایزنی با مسئولان بانک مرکزی و وزارت صنعت این مشکل را حل کند.

همزمان با افزایش چشم گیر قیمت سکه در بازار، برخی صرافی ها قیمت‌هایی بسیار بالاتر از قیمت سکه در بازار برای فروش به مشتریان اعلام می کنند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی