• ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۶
  • کد خبر: 20373
بورس

معاملات امروز (۱۷ اسفند) بازار سرمایه با موج افزایش تقاضا همراه بود و شاخص بازار روند صعودی را در طول معاملات امروز طی کرد. کارشناسان معتقدند افزایش حجم معاملات در بازار ادامه‌دار است.

به گزارش ایران پژواک، روند بازار سرمایه در هفته سوم اسفند مثل هفته دوم اسفند روند نوسانی را طی می‌کند. در جریان معاملات امروز، شاخص با روند صعودی همراه بود.

معاملات روز گذشته با روند فرسایشی همراه بود و بسیاری از نمادها در صف فروش قفل شدند، اما در جریان معاملات امروز با وجود اینکه نمادهای زیادی در صف فروش قرار داشت، اما نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز با افزایش حجم تقاضا همراه شد و با تاثیر مثبت بر شاخص، شاخص بازار حدود ۵ هزار واحد صعود کرد.

محمد مهدی عشریه، کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به نیاز بازار به نقدینگی روند نوسانی بازار طبیعی است و احتمالا ادامه‌دار است.

عشریه با توجه به بی‌اثر بودن سیگنال‌های جهانی به روند بازار گفت: افزایش و تا حدودی ثبات قیمت‌های جهانی و همچنین کاهش نسبی قیمت دلار در روزهای اخیر تاثیر چندانی در معاملات و رفتار سهامدران نداشته و بر اساس شرایط موجود، بازار فعلا به این سیگنال‌های جهانی واکنشی نشان نمی‌دهد.

این کارشناس بازار سرمایه به ارزندگی ذاتی برخی از نمادهای کوچک و بزرگ در بازار تاکید می‌کند و بر این عقیده است که با توجه به ارزندگی ذاتی بعضی از نمادها، بازار در بلندمدت عملکرد مثبتی را پیش‌رو دارد.

باقر خادمی، کارشناس بازار سرمایه هم به فشار فروش در بازار در هفته‌های گذشته اشاره کرد و توضیح داد: بازار در روزهای گذشته قفل در صف فروش بود و روند فرسایشی را طی کرد. با توجه به روند معاملاتی امروز (۱۷ اسفند) احتمال دارد حمایت نسبی در روزهای آینده ادامه‌دار باشد. بنابراین انتظار می‌رود فردا و روزهای آینده بازار با افزایش حجم معاملات همراه باشد و کم کم به تعادل برسد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

پربازدیدها

آخرین اخبار داخلی